Kwas hialuronowy

Każdy potrzebuje chwili dla siebie.

W naszym Salonie Urody stosujemy kwasy najwyższej jakości Juvaderm i Filorga, Styl Age, Belotero.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący we wszystkich organizmach żywych. Należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii jak i człowieka. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Może być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów. Ulega całkowitej degradacji izowolemicznej, w miarę upływu czasu materiał wchłania się. W zależności od gęstości utrzymuje się w organizmie od 4 do 9 miesięcy. Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie.

JUVADERM
Juvederm to rodzina preparatów zaprojektowanych do poprawy wyglądu twarzy. Linia preparatów Juvederm ULTRA stosowana jest do wypełniania zmarszczek. Juvederm ULTRA SMILE doskonale sprawdza się do korekcji asymetrii warg i uwydatnienia kształtu ust. Juvederm VOLUMA przywraca utraconą objętość twarzy. Juvederm HYDRATE poprawia nawodnienie i elastyczność skóry. Juvederm VOLBELLA jest najnowszym preparatem dedykowanym do wypełniania drobnych zmarszczek wokół oczu i modelowania ust. Stosowanie preparatów Juvederm jest bezpieczne, zawierają one biosyntetyczny kwas hialuronowy, który nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Z biegiem czasu kwas hialuronowy ulega całkowitej biodegradacji, czyli hydrolizie do cząsteczek wody i dwutlenku węgla. Proces jego rozpadu stymuluje skórę do syntezy włókien kolagenowych, tak więc skóra jest bardziej elastyczna i lepiej nawilżona nawet po zaprzestaniu działania preparatu.

Iniekcje preparatów Juvederm są proste i praktycznie bezbolesne z powodu gładkiej konsystencji kwasu hialuronowego i dodatku lidokainy. Do zabiegu nie potrzeba się specjalnie przygotowywać, choć w dniu zabiegu powinno się zrezygnować z sauny, solarium i opalania. Lekarz podaje preparat wzdłuż zmarszczek, a następnie masuje okolicę poddaną zabiegowi, aby preparat pod skórą równomiernie się ułożył. Pacjent po zabiegu może odczuwać niewielki ból, obrzęk, zaczerwienienie skóry, ewentualnie mogą wystąpić drobne zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Objawy te powinny ustąpić całkowicie w ciągu kilku dni. Przez 12 godzin nie powinno się nakładać kosmetyków kolorowych. Przez kilka następnych dni należy unikać przegrzewania twarzy. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przed zabiegiem należy wyleczyć stany zapalne i choroby skóry poddanej zabiegowi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest skłonność do powstawania blizn i keloidu oraz choroby układu immunologicznego.

Belotero – wypełniacze optymalnie zintegrowane ze skórą!
Wypełniacze Belotero są zaprojektowane tak, aby dostosować estetyczne rozwiązania dla każdego pacjenta w zależności od strukturalnych i funkcjonalnych potrzeb skóry – od nawilżania i wygładzania skóry, do wypełnienia zmarszczek i powiększania ust. Co bardzo istotne, produkty Belotero dają przewidywalne i naturalne rezultaty, a poszczególne preparaty mogą być używane osobno lub w połączeniu.
Wypełniacze Belotero są produkowane przy użyciu opatentowanej technologii dynamicznego sieciowania (Dynamic Cross-Linking Technology), dzięki której powstaje jednofazowy, spójny, wielozagęszczony żel (Cohesive Polydensified Matrix). W efekcie uzyskiwane są produkty o idealnej proporcji: spoistości, elastyczności i plastyczności, które dopasowują się do odpowiednich warstw skóry. Wpływa to na ich trzy główne właściwości: integrację produktu ze skórą, pozostawanie produktu w miejscu iniekcji oraz odporność produktu na siły zewnętrzne (nacisk). Ta zaawansowana technologia zapewnia możliwość wytworzenia produktów o różnych cechach w zależności od potrzeb docelowych warstwy skóry:
  • Belotero Hydro to idealny preparat do głębokiego nawilżenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, co gwarantuje silny efekt anti-aging.
  • Belotero Soft + jest optymalny do korekcji drobnych zmarszczek i głębokiego nawadniania, gdyż to preparat o silnej integracji ze skórą i zdolności wiązania wody.
  • Belotero Balance + to optymalny wybór do wypełniania zmarszczek średnio głębokich i poprawy konturu ust. To preparat o silnej integracji ze skórą i silniejszych właściwościach wypełniających. Jako jedyny na rynku – może być podawany płytko, co zapewnia bardzo naturalny efekt.
  • Belotero Intense + sprawdzi się przy wypełnianiu głębokich bruzd, powiększaniu ust i modelowaniu twarzy. To preparat o silnych właściwościach wypełniających, silnie podtrzymujący skórę, gwarantujący pozostawanie w miejscu iniekcji.
FILLMED

FILLMED FILORGA od 1978 roku dostarcza innowacyjnych rozwiązań do walki z procesami starzenia się skóry i jest ekspertem w preparatach przeciwstarzeniowych wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej przez dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej oraz chirurgów. Produkty te korygują oznaki upływającego czasu i poprawiają jakość skóry.

ART FILLER : ARTYSTYCZNE PODEJŚCIE DO KOREKTY TWARZY!
Produkty detykowane są do wypełniania drobnych zmarszczek , zwiększenia objętości i poprawy konturu ust oraz wolumetri nosa , żuchwy, policzków. ART FILLER® – wypełnianie bez efektu maski! Każda twarz starzeje się w inny sposób. Czasami niewielka korekta za pomocą preparatu wypełniającego poprawi samopoczucie oraz samoocenę. ART FILLER® to wyjątkowo bezpieczne preparaty, które umożliwiają poprawę rysów lub odmłodzenie twarzy bez konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych. Dzięki temu marzenie osób, które chciałyby coś zmienić w swoim wyglądzie, może się bardzo łatwo spełnić.
Nowości w salonie
Umów się na zabieg

SALON URODY
Elżbieta Lichnerowicz

ul. Traugutta 19
Starogard Gdański

tel. 58 35 20 830

kom.+48 605 209 381

kom. +48 664 006 036

kontakt@lichnerowiczuroda.pl

Godziny otwarcia:
Pon - Pt 9:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00

Cennik zabiegów