Zagęszczenie linii rzęs

Każdy potrzebuje chwili dla siebie.

Zagęszczenie linii rzęs

• Kreska dekoracyjna
• Kreska dwukolorowa
• Kreska cieniowana
• Kreska dolna

Dla Pań, pragnących delikatnie podkreślić oko proponowana jest kreska ukryta w linii rzęs – optyczne zagęszczenie górnej lub dolnej linii. Trzeba jednak podkreślić, ze zagęszczenie górnej linii rzęs nie będzie widoczne na każdym oku. W ciemnej oprawie zginie – schowa się między rzęsami nie przynosząc widocznego efektu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się u osób z jasną oprawą oka, delikatnych blondynek, pań które przeszły zabieg korekty powiek – wtedy górna powieka jest delikatnie wywinięta do góry, co powoduje, że linia rzęs jest mocno widoczna. Zagęszczenie dolnej linii rzęs natomiast to bardzo subtelna kreseczka – cień wyrysowany dokładnie między rzęsami. Zaletą zagęszczenia jest jego naturalność – ktoś, kto nie zna się na makijażu nie dostrzeże go – oko wygląda po prostu na “świeższe”, bardziej otwarte, wyraźne, wyspane.

To nie prawda, ze dolna kreska zmniejsza oko – wykonana perfekcyjnie potrafi je pięknie podkreślić, sprawić, że staje się bardziej otwarte. Każde oko wygląda dobrze z kreskami – zarówno górną jak i dolną. Obawy kobiet co do dolnej kreski biorą się zazwyczaj z niewłaściwych wyobrażeń, niestety bardzo często dochodzi do tego przekonanie o tym, że dolna kreska jest mocna, wulgarna i przypomina “więzienny tatuaż” ponieważ tak właśnie wygląda niestety większość makijaży permanentnych, które widzimy na ulicach…

Proponujemy inne rozwiązanie. Specjalizujemy się w wykonaniu bardzo delikatnych dolnych kreseczek, których celem jest piękne podkreślenie oka, nie zaś przykuwanie sobą nadmiernej uwagi. Kształt kreseczki dobieramy zawsze indywidualnie do oka. Kreseczka rysowana jest na całej dolnej powiece, ale pracujemy techniką cieniowania, stąd najbardziej widoczna jest w jednej trzeciej długości – w jego zewnętrznym kąciku, jej dalsza część jest natomiast coraz delikatniejsza i cieńsza, zanika zbliżając się do wewnętrznego kącika – jedynie zagęszcza linię rzęs.

Kreska dekoracyjna wychodzi z linii rzęs, tuż nad nią tworzy piękną linię podkreślającą oko, jest delikatnie przedłużona w jego zewnętrznym kąciku. Grubość i kształt kreski dobierane są zawsze indywidualnie – to niesamowite jak bardzo możemy wpływać na kształt oka, modelować je, doprowadzając do kształtu idealnego migdała. Należy jednak mieć świadomość, ze kreska wykonana makijażem permanentnym nie może wykraczać poza granicę oka, którą wytyczają nam górna i dolna linia rzęs – jednym słowem zbyt mocne jej wyciąganie w zewnętrznym kąciku jest niebezpieczne – skóra jest w tym obszarze niezwykle delikatna i w przyszłości może dojść do migracji pigmentu – jego opadnięcia w kąciku – skóra wokół oczu opada, a wraz z nią nasza kreska, która pięknie wygląda tylko wtedy jeśli jest idealna.

Specjalizujemy się w wykonaniu perfekcyjnych kresek – kreska to nie tylko linia naszkicowana nad górnymi rzęsami. To perfekcyjny kształt, niezwykle precyzyjny. Wykonana w odpowiedni sposób jest w stanie zmienić kształt oka!
Możemy je powiększyć, podnieść zewnętrzny opadający kącik, sprawić by zgubić nadmierną okrągłość oka. Niestety kreska wykonana niedbale, przy użyciu nieodpowiedniego, mało precyzyjnego sprzętu czy niedoświadczonej ręki może spowodować, że zamiast pięknej zmiany zauważymy jedynie rozmazany dookoła oka pigment – trzeba wiedzieć, ze skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i nieumiejętna praca igły może spowodować pęknięcie naczynek krwionośnych i rozlanie się pigmentu do ich wnętrza. Niestety w  swojej codziennej pracy spotykamy się bardzo często z nieodpowiednio wykonanymi makijażami. Czasem jesteśmy w stanie naprawić szkody, czasem jednak z popsutym makijażem nie da się zrobić nic. Dlatego tak ważne jest by wybierać gabinety, w których przyjmują specjaliści z dużym doświadczeniem.
Dwukolorowy eyliner czy cieniowanie powiek to rozwiązanie dla odważniejszych kobiet – bazą jest czarna kreska podkreślająca kształt oka, tuż nad nią rysowana jest druga delikatna kreska w innym kolorze – przykładowo zielonym by podkreślić kolor tęczówki. Kreskę można również lekko rozetrzeć w zewnętrznym kąciku w taki sposób by imitowała lekki cień na powiece.

 

Odcień cieniowania ustalamy w zależności od codziennych upodobań klientek, koloru oczu, odcienia skóry. Najczęściej cieniujemy szarościami, brązami i zgaszonymi zieleniami.

Galeria zdjęć z zabiegów

Nowości w salonie
Umów się na zabieg

SALON URODY
Elżbieta Lichnerowicz

ul. Traugutta 19
Starogard Gdański

tel. 58 35 20 830

kom.+48 605 209 381

kom. +48 664 006 036

kontakt@lichnerowiczuroda.pl

Godziny otwarcia:
Pon - Pt 9:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00

Cennik zabiegów