Kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy – W naszym Salonie Urody stosujemy kwasy najwyższej
jakości juvaderm i filorga

Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący we wszystkich organizmach żywych. Należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii jak i człowieka. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Może być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów. Ulega całkowitej degradacji izowolemicznej, w miarę upływu czasu materiał wchłania się. W zależności od gęstości utrzymuje się w organizmie od 4 do 9 miesięcy. Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie.

JUVADERM
Juvederm to rodzina preparatów zaprojektowanych do poprawy wyglądu twarzy. Linia preparatów Juvederm ULTRA stosowana jest do wypełniania zmarszczek. Juvederm ULTRA SMILE doskonale sprawdza się do korekcji asymetrii warg i uwydatnienia kształtu ust. Juvederm VOLUMA przywraca utraconą objętość twarzy. Juvederm HYDRATE poprawia nawodnienie i elastyczność skóry. Juvederm VOLBELLA jest najnowszym preparatem dedykowanym do wypełniania drobnych zmarszczek wokół oczu i modelowania ust. Stosowanie preparatów Juvederm jest bezpieczne, zawierają one biosyntetyczny kwas hialuronowy, który nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Z biegiem czasu kwas hialuronowy ulega całkowitej biodegradacji, czyli hydrolizie do cząsteczek wody i dwutlenku węgla. Proces jego rozpadu stymuluje skórę do syntezy włókien kolagenowych, tak więc skóra jest bardziej elastyczna i lepiej nawilżona nawet po zaprzestaniu działania preparatu. Iniekcje preparatów Juvederm są proste i praktycznie bezbolesne z powodu gładkiej konsystencji kwasu hialuronowego i dodatku lidokainy. Do zabiegu nie potrzeba się specjalnie przygotowywać, choć w dniu zabiegu powinno się zrezygnować z sauny, solarium i opalania. Lekarz podaje preparat wzdłuż zmarszczek, a następnie masuje okolicę poddaną zabiegowi, aby preparat pod skórą równomiernie się ułożył. Pacjent po zabiegu może odczuwać niewielki ból, obrzęk, zaczerwienienie skóry, ewentualnie mogą wystąpić drobne zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Objawy te powinny ustąpić całkowicie w ciągu kilku dni. Przez 12 godzin nie powinno się nakładać kosmetyków kolorowych. Przez kilka następnych dni należy unikać przegrzewania twarzy. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przed zabiegiem należy wyleczyć stany zapalne i choroby skóry poddanej zabiegowi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest skłonność do powstawania blizn i keloidu oraz choroby układu immunologicznego.


FILORGA
Francuskie laboratorium Filorga, specjalizujące się w dziedzinie medycyny estetycznej, wprowadziło nową linię wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, opartej na przełomowej technologii TRI-HYAL. Technologia ta polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, które umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia. Pozwala uniknąć niepożądanego efektu sztuczności i maski.

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ I SZYBKO WIDOCZNE , ORAZ DŁUGOTRWAŁE EFEKTY SPRAWIAJĄ, ŻE JEST TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH PREPARATÓW WŚRÓD DOSTĘPNYCH OBECNIE NA RYNKU!!!